KONST / Litografier / Färglitografi 14677193
nr 1467 7193
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Skalbaggar. Signerad, numrerad 68/385, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 27x35, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 16 maj 2022
kl 20:20:19
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson